Tjörneshreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tjörneshreppur
Tjörneshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 199 km2
Popullsia 55 banorë
Dendësia 0.46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Tjörneshreppur (islandisht: Tjörneshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]