Eyjafjardarsveit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eyjafjarðarsveit
Eyjafjarðarsveit
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Karl Frímannsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,775 km2
Popullsia 1,026 banorë
Dendësia 0.58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Eyjafjardarsveit (islandisht: Eyjafjarðarsveit), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]