Blönduós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blönduós
Blönduósbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Veriperëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Arnar Þór Sævarsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 183 km2
Popullsia 881 banorë
Dendësia 4.81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 540, 541

Blönduós (islandisht: Blönduósbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Veriperëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]