Dalvíkurbyggd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dalvíkurbyggð
Dalvíkurbyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Bjarni Th. Bjarnason
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 598 km2
Popullsia 1,867 banorë
Dendësia 3.12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 620, 621

Dalvíkurbyggð (islandisht: Dalvíkurbyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]