Grundarfjörður

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grundarfjörður
Grundarfjarðarbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Udhëheqës Þorsteinn Steinsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 148 km2
Popullsia 872 banorë
Dendësia 5.89 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 350

Grundarfjörður (islandisht: Grundarfjarðarbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]