Strandabyggð

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strandabyggð
Strandabyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Fjordet Perëndimore
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Andrea Kristín Jónsdóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,906 km2
Popullsia 506 banorë
Dendësia 0.27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 510, 512


Strandabyggð (islandisht: Strandabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]