Skeiða- og Gnúpverjahreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skeiða- og Gnúpverjahreppur
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Kristófer Tómasson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,231 km2
Dendësia 0.24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Skeiða- og Gnúpverjahreppur (islandisht: Skeiða- og Gnúpverjahreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]