Dalabyggd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dalabyggð
Dalabyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Sveinn Pálsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,421 km2
Popullsia 673 banorë
Dendësia 0.28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 370, 371
Faqja Zyrtare dalabyggd.is

Dalabyggð (islandisht: Dalabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]