Vestmannaeyjar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vestmannaeyjar
Sveitarfélagið Vestmannaeyjar
Komunë
noform
Heimaklettur shihet nga Stakkagerðistún i cili është një park publik në mes të Heimaey
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Elliði Vignisson (2006–)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17 km2
Popullsia 4,264 banorë
Dendësia 250.82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal IS-900, 902
Faqja Zyrtare vestmannaeyjar.is

Vestmannaeyjar (islandisht: Sveitarfélagið Vestmannaeyjar), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]