Breiddalshreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breiðdalshreppur
Breiðdalshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Páll Baldursson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 452 km2
Popullsia 187 banorë
Dendësia 0.41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 760
Faqja Zyrtare breiddalur.is


Breiðdalsvík (islandisht: Breiðdalshreppur), është një qytet i ri për peshkim dhe komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]