Fjallabyggd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fjallabyggd
Fjallabyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Udhëheqës Gunnar Ingi Birgisson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 364 km2
Popullsia 2,010 banorë
Dendësia 5.52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 580, 625

Fjallabyggd (islandisht: Fjallabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]