Ásahreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ásahreppur
Ásahreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Björgvin G. Sigurðsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,942 km2
Popullsia 193 banorë
Dendësia 0.07 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Ásahreppur (islandisht: Ásahreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]