Skorradalshreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skorradalshreppur
Skorradalshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 216 km2
Popullsia 58 banorë
Dendësia 0.27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Skorradalshreppur (islandisht: Skorradalshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]