Súðavík

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Súðavík
Súðavíkurhreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Fjordet Perëndimore
Provinca Zona Veriperëndimore
Udhëheqës Pétur G. Markan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 749 km2
Popullsia 212 banorë
Dendësia 0.27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 420

Súðavík (islandisht: Súðavíkurhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]