Fjarðabyggð

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Fjarðabyggð
Fjarðabyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Udhëheqës Páll Björgvin Guðmundsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,164 km2
Popullsia 4,675 banorë
Dendësia 4.02 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 715, 730, 735, 740, 750, 755

Fjarðabyggð (islandisht: Fjarðabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin lindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 65°02′00″V 14°13′00″P / 65.03333°V 14.21667°P / 65.03333; -14.21667