Seyðisfjörður

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seyðisfjörður
Seyðisfjarðarkaupstaður
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Udhëheqës Vilhjálmur Jónsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 213 km2
Popullsia 665 banorë
Dendësia 3.12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 710

Seyðisfjörður (islandisht: Seyðisfjarðarkaupstaður), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]