Ísafjarðarbær

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ísafjarðarbær
Ísafjarðarbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Fjordet Perëndimore
Provinca Zona Veriperëndimore
Udhëheqës Gísli Halldór Halldórsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,379 km2
Popullsia 3,639 banorë
Dendësia 1.53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 400, 401, 410, 425, 430, 470, 471

Ísafjarðarbær (islandisht: Ísafjarðarbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]