Skaftárhreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skaftárhreppur
Skaftárhreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Eygló Kristjánsdóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6,946 km2
Popullsia 452 banorë
Dendësia 0.07 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 880


Skaftárhreppur (islandisht: Skaftárhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]