Borgarfjardarhreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borgarfjarðarhreppur
Borgarfjarðarhreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Jón Þórðarson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 441 km2
Popullsia 134 banorë
Dendësia 0.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 720


Borgarfjarðarhreppur (islandisht: Borgarfjarðarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]