Mýrdalshreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mýrdalshreppur
Mýrdalshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Ásgeir Magnússon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 755 km2
Popullsia 489 banorë
Dendësia 0.65 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 870, 871
Faqja Zyrtare vik.is

Mýrdalshreppur (islandisht: Mýrdalshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]