Norðurþing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Norðurþing
Norðurþing
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Kristján Þór Magnússon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3,729 km2
Popullsia 2,822 banorë
Dendësia 0.76 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 640, 641, 670, 671, 675
Faqja Zyrtare nordurthing.is

Norðurþing (islandisht: Norðurþing), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]