Djúpivogur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Djúpavogshreppur)
Jump to navigation Jump to search


Djúpivogur
Djúpavogshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Gauti Jóhannesson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,133 km2
Popullsia 470 banorë
Dendësia 0.41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 765
Djúpivogur

Djúpivogur (islandisht: Djúpavogshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]