Velikareka (Besianë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Katunishta)
Shko te: navigacion, kërko
Velikarekë
Katunisht
Fshat
Vendndodhja
Velikarekë is located in Kosova
Velikarekë
Velikarekë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 20″ Veri

21° 7′ 51″ Lindje

Velikarekë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Katunisht.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]