Lith

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lith (kthjellim).


Lith
—  woonplaats  —
stema_figuraLith vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Komuna Oss (Holandë)
Koordinatat 51°48′15″V 5°26′27″L / 51.804166°V 5.440833°L / 51.804166; 5.440833 (Lith)Koordinatat: 51°48′15″V 5°26′27″L / 51.804166°V 5.440833°L / 51.804166; 5.440833 (Lith)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0412
Kodi Postar 5394-5398
Lith is located in Hollandë
Lith
Lith

Lith është një qytezë në Oss (Holandë), provinca Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lith – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare