Ravenstein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ravenstein (kthjellim).


Ravenstein
—  woonplaats  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Komuna Oss (Holandë)
Koordinatat 51°47′46″V 5°39′03″L / 51.79611°V 5.650833°L / 51.79611; 5.650833 (Ravenstein)Koordinatat: 51°47′46″V 5°39′03″L / 51.79611°V 5.650833°L / 51.79611; 5.650833 (Ravenstein)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Ravenstein is located in Hollandë
Ravenstein
Ravenstein

Ravenstein është një qytezë në Oss (Holandë), provinca Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Ravenstein – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare