Alkemade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Alkemade (kthjellim).


Alkemade
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Alkemade.gif
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Kaag en Braassem
Koordinatat 52°12′05″V 4°35′17″L / 52.201388°V 4.588055°L / 52.201388; 4.588055 (Alkemade)Koordinatat: 52°12′05″V 4°35′17″L / 52.201388°V 4.588055°L / 52.201388; 4.588055 (Alkemade)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Alkemade is located in Hollandë
Alkemade
Alkemade

Alkemade është një qytezë në Kaag en Braassem, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alkemade – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare