Bergschenhoek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bergschenhoek (kthjellim).


Bergschenhoek
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Bergschenhoek.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Lansingerland
Koordinatat 51°59′23″V 4°30′03″L / 51.98972°V 4.500833°L / 51.98972; 4.500833 (Bergschenhoek)Koordinatat: 51°59′23″V 4°30′03″L / 51.98972°V 4.500833°L / 51.98972; 4.500833 (Bergschenhoek)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 2661
Bergschenhoek is located in Hollandë
Bergschenhoek
Bergschenhoek

Bergschenhoek është një qytezë në Lansingerland, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]