De Lier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: De Lier (kthjellim).


De Lier
—  woonplaats  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Westland
Koordinatat 51°58′58″V 4°14′53″L / 51.98277°V 4.248055°L / 51.98277; 4.248055 (De Lier)Koordinatat: 51°58′58″V 4°14′53″L / 51.98277°V 4.248055°L / 51.98277; 4.248055 (De Lier)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0174
Kodi Postar 2678
De Lier is located in Hollandë
De Lier
De Lier
De Lier – harta_foto

De Lier është një qytezë në Westland, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: De Lier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare