Den Haag Centrum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Den Haag Centrum (kthjellim).


Den Haag Centrum
—  stadsdeel  —
Pamje nga Den Haag Centrum

Disa ndërtesa në Stadsdeel Den Haag Centrum

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Haga
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°04′15″V 4°18′40″L / 52.0707°V 4.3111°L / 52.0707; 4.3111 (Den Haag Centrum)Koordinatat: 52°04′15″V 4°18′40″L / 52.0707°V 4.3111°L / 52.0707; 4.3111 (Den Haag Centrum)
Popullsia 96.285 banorë 2005
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Den Haag Centrum is located in Hollandë
Den Haag Centrum
Den Haag Centrum
Den Haag Centrum – harta_foto
www.denhaag.nlit.htm

Den Haag Centrum është një qytezë në Hagë, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 96285 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]