Escamp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Escamp (kthjellim).


Escamp
—  stadsdeel  —
Escamp is located in Hollandë
Escamp
Escamp
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Haga
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°02′44″V 4°16′01″L / 52.0455°V 4.267°L / 52.0455; 4.267 (Escamp)Koordinatat: 52°02′44″V 4°16′01″L / 52.0455°V 4.267°L / 52.0455; 4.267 (Escamp)
Popullsia 107.790 banorë 2005
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Escamp – harta_foto
www.denhaag.nl

Escamp është një qytezë në Hagë, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 107790 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]