Haagse Hout

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Haagse Hout (kthjellim).


Haagse Hout
—  stadsdeel  —
Pamje nga Haagse Hout

Hekurudha në Lagjen e Bezuidenhout

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Haga
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°05′40″V 4°21′17″L / 52.0944°V 4.3548°L / 52.0944; 4.3548 (Haagse Hout)Koordinatat: 52°05′40″V 4°21′17″L / 52.0944°V 4.3548°L / 52.0944; 4.3548 (Haagse Hout)
Popullsia 42.000 banorë 2005
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Haagse Hout is located in Hollandë
Haagse Hout
Haagse Hout
Haagse Hout – harta_foto

Haagse Hout është një qytezë në Hagë, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 42000 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Haagse Hout – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare