Hoek van Holland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hoek van Holland (kthjellim).


Hoek van Holland
—  woonplaats  —
Hoek van Holland is located in Earth
Hoek van Holland
Hoek van Holland (Earth)
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Rotterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°58′52″V 4°07′43″L / 51.98111°V 4.128611°L / 51.98111; 4.128611 (Hoek van Holland)Koordinatat: 51°58′52″V 4°07′43″L / 51.98111°V 4.128611°L / 51.98111; 4.128611 (Hoek van Holland)
Popullsia 9.382 banorë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0174
Kodi Postar 3150 - 3151
Hoek van Holland – harta_foto

Hoek van Holland është një qytezë në Rotterdam, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 9382 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]