Jacobswoude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Jacobswoude (kthjellim).


Jacobswoude
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Jacobswoude.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Kaag en Braassem
Koordinatat 52°12′27″V 4°41′07″L / 52.2075°V 4.68527°L / 52.2075; 4.68527 (Jacobswoude)Koordinatat: 52°12′27″V 4°41′07″L / 52.2075°V 4.68527°L / 52.2075; 4.68527 (Jacobswoude)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Jacobswoude is located in Hollandë
Jacobswoude
Jacobswoude

Jacobswoude është një qytezë në Kaag en Braassem, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Jacobswoude – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare