Kinderdijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kinderdijk (kthjellim).


Kinderdijk
—  woonplaats  —
Kinderdijk is located in Hollandë
Kinderdijk
Kinderdijk
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Nieuw-Lekkerland
Koordinatat 51°53′19″V 4°38′05″L / 51.888611°V 4.634722°L / 51.888611; 4.634722 (Kinderdijk)Koordinatat: 51°53′19″V 4°38′05″L / 51.888611°V 4.634722°L / 51.888611; 4.634722 (Kinderdijk)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Kinderdijk është një qytezë në Nieuw-Lekkerland, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Kinderdijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare