Laak (stadsdeel)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Laak (kthjellim).


Laak
—  stadsdeel  —
Pamje nga Laak (stadsdeel)

Gjykata Ndërkombëtare Penale

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Haga
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°03′55″V 4°19′47″L / 52.0652°V 4.3298°L / 52.0652; 4.3298 (Laak)Koordinatat: 52°03′55″V 4°19′47″L / 52.0652°V 4.3298°L / 52.0652; 4.3298 (Laak)
Sipërfaqja 4,5 km2
Popullsia 40.000 banorë 2005
Dendësia 8.888,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Laak is located in Hollandë
Laak
Laak
Laak – harta_foto

Laak është një qytezë në Hagë, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 4.5 km² dhe popullsi 40000 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Laak – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare