Leimuiden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leimuiden (kthjellim).


Leimuiden
Leimuiden
—  woonplaats  —
stema_figuraFlagge-Leimuiden.svg
Pamje nga Leimuiden

Shtepi në Leimuiden

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Kaag en Braassem
Kryeqëndra Hagë
Gjuha zyrtare holandisht
Kryetari H. B. Eenhoorn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°13′28″V 4°40′26″L / 52.22444°V 4.67389°L / 52.22444; 4.67389 (Leimuiden)Koordinatat: 52°13′28″V 4°40′26″L / 52.22444°V 4.67389°L / 52.22444; 4.67389 (Leimuiden)
Popullsia 4.450 banorë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi 172
Kodi Postar NL-2451
Vendndodhja

Leimuiden – Vendndodhja

www.leimuiden.nl

Leimuiden është një qytezë në Kaag en Braassem, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 4450 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]