Loosduinen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Loosduinen (kthjellim).


Loosduinen
—  stadsdeel  —
Pamje nga Loosduinen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Haga
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°03′01″V 4°13′59″L / 52.0503°V 4.2331°L / 52.0503; 4.2331 (Loosduinen)Koordinatat: 52°03′01″V 4°13′59″L / 52.0503°V 4.2331°L / 52.0503; 4.2331 (Loosduinen)
Popullsia 47.500 banorë 2005
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Loosduinen is located in Hollandë
Loosduinen
Loosduinen
Loosduinen – harta_foto

Loosduinen është një qytezë në Hagë, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 47500 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Loosduinen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare