Maasland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Maasland (kthjellim).


Maasland
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag Maasland.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Midden-Delfland
Koordinatat 51°56′04″V 4°16′15″L / 51.93444°V 4.270833°L / 51.93444; 4.270833 (Maasland)Koordinatat: 51°56′04″V 4°16′15″L / 51.93444°V 4.270833°L / 51.93444; 4.270833 (Maasland)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 3155
Maasland is located in Hollandë
Maasland
Maasland
Maasland – harta_foto

Maasland është një qytezë në Midden-Delfland, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Maasland – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare