Moordrecht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Moordrecht (kthjellim).


Moordrecht
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Moordrecht.svg
Pamje nga Moordrecht

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Zuidplas
Koordinatat 51°59′10″V 4°40′05″L / 51.98611°V 4.668055°L / 51.98611; 4.668055 (Moordrecht)Koordinatat: 51°59′10″V 4°40′05″L / 51.98611°V 4.668055°L / 51.98611; 4.668055 (Moordrecht)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0182
Kodi Postar 2841
Vendndodhja
Moordrecht is located in Hollandë
Moordrecht
Moordrecht

Moordrecht është një qytezë në Zuidplas, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Moordrecht – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare