Naaldwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Naaldwijk (kthjellim).


Naaldwijk
—  woonplaats  —
stema_figuraNaaldwijk vlag.gif
Pamje nga Naaldwijk

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Westland
Koordinatat 51°59′37″V 4°12′48″L / 51.99361°V 4.213333°L / 51.99361; 4.213333 (Naaldwijk)Koordinatat: 51°59′37″V 4°12′48″L / 51.99361°V 4.213333°L / 51.99361; 4.213333 (Naaldwijk)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0174
Kodi Postar 2670-2673
Vendndodhja
Naaldwijk is located in Hollandë
Naaldwijk
Naaldwijk
Naaldwijk – harta_foto

Naaldwijk është një qytezë në Westland, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Naaldwijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare