Reeuwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Reeuwijk (kthjellim).


Reeuwijk
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Reeuwijk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Bodegraven-Reeuwijk
Koordinatat 52°02′53″V 4°43′13″L / 52.048055°V 4.720277°L / 52.048055; 4.720277 (Reeuwijk)Koordinatat: 52°02′53″V 4°43′13″L / 52.048055°V 4.720277°L / 52.048055; 4.720277 (Reeuwijk)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0182, 0348
Kodi Postar 2810-2811, 3465-3466
Reeuwijk is located in Hollandë
Reeuwijk
Reeuwijk

Reeuwijk është një qytezë në Bodegraven-Reeuwijk, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Reeuwijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare