Rijnsburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rijnsburg (kthjellim).


Rijnsburg
—  woonplaats  —
Rijnsburg is located in Hollandë
Rijnsburg
Rijnsburg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Katwijk
Koordinatat 52°11′23″V 4°26′27″L / 52.189722°V 4.440833°L / 52.189722; 4.440833 (Rijnsburg)Koordinatat: 52°11′23″V 4°26′27″L / 52.189722°V 4.440833°L / 52.189722; 4.440833 (Rijnsburg)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Rijnsburg është një qytezë në Katwijk, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Rijnsburg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare