Sassenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sassenheim (kthjellim).


Sassenheim
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Sassenheim.svg
Pamje nga Sassenheim

Ndërtesë klasike me status rijksmonument në Sassenheim

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Teylingen
Koordinatat 52°13′33″V 4°31′21″L / 52.225833°V 4.5225°L / 52.225833; 4.5225 (Sassenheim)Koordinatat: 52°13′33″V 4°31′21″L / 52.225833°V 4.5225°L / 52.225833; 4.5225 (Sassenheim)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Sassenheim is located in Hollandë
Sassenheim
Sassenheim

Sassenheim është një qytezë në Teylingen, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Sassenheim – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare