Scheveningen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Scheveningen (kthjellim).


Scheveningen
—  stadsdeel  —
Pamje nga Scheveningen

Skelë mbi det në Scheveningen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Haga
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°06′09″V 4°17′56″L / 52.1025°V 4.299°L / 52.1025; 4.299 (Scheveningen)Koordinatat: 52°06′09″V 4°17′56″L / 52.1025°V 4.299°L / 52.1025; 4.299 (Scheveningen)
Popullsia 56.000 banorë 2005
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Scheveningen is located in Hollandë
Scheveningen
Scheveningen
Scheveningen – harta_foto

Scheveningen është një qytezë në Hagë, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 56000 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]