Warmond

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Warmond (kthjellim).
Warmond
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Warmond.svg
Pamje nga Warmond

Ndërtesë klasike me status rijksmonument në Warmond

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Teylingen
Koordinatat 52°11′50″V 4°30′06″L / 52.19722°V 4.501667°L / 52.19722; 4.501667 (Warmond)Koordinatat: 52°11′50″V 4°30′06″L / 52.19722°V 4.501667°L / 52.19722; 4.501667 (Warmond)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Warmond is located in Hollandë
Warmond
Warmond
www.vvvwarmond.nl

Warmond është një qytezë në Teylingen, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]