Lotzorai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Lotzorai
Qytet
noform
Pamje nga Lotzorai
Vendndodhja
 Lotzorai is located in Itali
 Lotzorai
 Lotzorai
39°58′08″V 9°39′43″L / 39.969°V 9.662°L / 39.969; 9.662Koordinatat: 39°58′08″V 9°39′43″L / 39.969°V 9.662°L / 39.969; 9.662
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.87 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 2.186 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Lotzorai (Lotzorài) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 16.87 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 11 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.186 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]