Ulassai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ulassai
Qytet
noform
Pamje nga Ulassai
Vendndodhja
 Ulassai is located in Itali
 Ulassai
 Ulassai
39°48′40″V 9°29′53″L / 39.811°V 9.498°L / 39.811; 9.498Koordinatat: 39°48′40″V 9°29′53″L / 39.811°V 9.498°L / 39.811; 9.498
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 122.41 km2
Lartësia 775 m (m.n.d.)
Popullsia 1.457 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ulassai (Ulàssa) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 122.41 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 775 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.457 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ulassai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale