Onifai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Onifai
Qytet
Vendndodhja
 Onifai is located in Itali
 Onifai
 Onifai
40°24′25″V 9°39′07″L / 40.407°V 9.652°L / 40.407; 9.652Koordinatat: 40°24′25″V 9°39′07″L / 40.407°V 9.652°L / 40.407; 9.652
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.19 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Popullsia 745 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Onifai (Oniài) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 43.19 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 29 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 745 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Onifai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale