Ottana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ottana
Qytet
Vendndodhja
 Ottana is located in Itali
 Ottana
 Ottana
40°14′02″V 9°02′31″L / 40.234°V 9.042°L / 40.234; 9.042Koordinatat: 40°14′02″V 9°02′31″L / 40.234°V 9.042°L / 40.234; 9.042
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.07 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ottana (Otzàna) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 45.07 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 185 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.307 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ottana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale