Borore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Borore
Qytet
noform
Pamje nga Borore
Vendndodhja
 Borore is located in Itali
 Borore
 Borore
40°12′54″V 8°48′11″L / 40.215°V 8.803°L / 40.215; 8.803Koordinatat: 40°12′54″V 8°48′11″L / 40.215°V 8.803°L / 40.215; 8.803
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.68 km2
Lartësia 394 m (m.n.d.)
Popullsia 2.121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08016
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Borore (Bòrere) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 42.68 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 394 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.121 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Borore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale